Kas ypatingo laukia šiuolaikinio meno erdvėse pirmąją „SU-MENĖK“ savaitę?

SAUSIO 31 D. (PENKTADIENIS)

VIDMANTO MARTIKONIO GALERIJA

Visą penktadienį Leono Striogos gimimo dienos proga galerija vykdys skirtingas veiklas, įtraukiančias susitikimą su skulptoriaus sūnumi Aidu Strioga, parodos kuratoriais Giedra Purlyte ir Sauliumi Žvirbliu, filmų apie Striogą autoriais, ekskursijas bei filmų peržiūras.


VDA GALERIJA „5 MALŪNAI“

12 val.

Susitikimas su parodos „Penkios ir viena pieta“ autoriumi Algimantu Palucku.


VILNIAUS MIESTO GALERIJA „MENO NIŠA“

17 val.

„SU-MENĖK“ projekto proga, Vilniaus miesto galerija „Meno niša“ kviečia į susitikimą su menininke Paulina Domašauskaite. Susitikimo metu menininkė Paulina Domašauskaitė papasakos apie savo parodą „Liquid Swords“, jos darbų kūrimo procesą, atspirties taškus ir viziją.

Paulina Domašauskaitė (g. 2000) – jaunos kartos menininkė, šiuo metu studijuojanti tapybos magistrantūrą Vilniaus dailės akademijoje. 2023 m. įgijusi tapybos bakalauro laipsnį, ji aktyviai dalyvauja grupinėse parodose.

NACIONALINĖ DAILĖS GALERIJA

18 val.

Jau po savaitės Nacionalinės dailės galerijos paroda apie „David Goldblatt. (Ne)matomos struktūros“ užvers duris, tad ypač rekomenduojame apsilankyti ekskursijoje apie ją su NDG gide – David Goldblatt yra vienas svarbiausių Pietų Afrikos fotografų. Taip pat ekskursija lankytojų lauks parodoje „Pranas Domšaitis (1880-1965). Jos / Jo figūra“.

Būtina registracija: https://forms.office.com/e/JB9Ttim9E6

Rasa Barcaitė. „Meno niša“ arch.

VASARIO 1 D. (ŠEŠTADIENIS)

NACIONALINĖ DAILĖS GALERIJA

12 val.

Kūrybinės dirbtuvės vaikams ir suaugusiems

Būtina registracija: https://forms.office.com/e/JB9Ttim9E6

16 val.

Nacionalinė dailės galerija 2025 m. tęsia renginių ciklą „Lėčiau: pokalbiai apie meną / Slower: Conversations about Art“ (lietuvių ir anglų k.), vykstantį kiekvieną pirmą mėnesio šeštadienį. Kas kartą susitikimo metu aptariami vis kiti, bet tik du, kūriniai. Kviečiama įsižiūrėti, pasitelkti visas savo jusles ir interpretuoti juos ne per žinias (apie autorių, meno istoriją ir pan.), o per patyrimą ir dialogą su kitais dalyviais čia ir dabar.

Pokalbiai vyksta Vizualaus mąstymo strategijų (angl. Visual Thinking Strategies) metodu, kurį patyrimui muziejuje išvystė Modernaus meno muziejaus (MoMa) Niujorke edukatoriai siekdami, kad vizualaus meno patirtimi, kūrinių interpretavimu džiaugtis galėtų visi, net pirmą kartą muziejuje besilankantys.

Būtina registracija: https://forms.office.com/e/akFjeeijee

LIETUVOS ŽYDŲ KULTŪROS IR TAPATYBĖS MUZIEJUS

12 val.

Pažintinė ekskursija šeimai „Pasivaikščiojimas po Rafaelio Chvoleso Vilnių“. Ekskursiją ves muziejaus edukatorė Gintarė Žuravliovaitė.

Būtina registracija: https://forms.gle/xbvN1PvSXWrADbva6

LIETUVOS TEATRO, MUZIKOS IR KINO MUZIEJUS

12 val.

Šaltuoju periodu, tamsiais ilgais vakarais, neretai atsiranda šiltų dienų ilgesys, tad Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus kviečia į animacijos dirbtuves „Išvykstame!“, kur kartu su visa šeima, fantazijos būdu bus galima teleportuotis į kitus kraštus. Įkvėpti Mstislavo Dobužinskio kelionių dienoraščių bei jo kurtų scenovaizdžių, lankytojai patys bandys įsivaizduoti fantastines erdves, kuriose norėtų atsidurti. Šiame šeimoms skirtame edukaciniame užsiėmime stop kadro technika bus kuriami animaciniai filmai, kurių veikėjais taps kiekvienas apsilankęs!

Bilietų kainos: Šeimos bilietas 7 eurai (1 suaugusysis ir 1-4 nepilnamečiai vaikai) arba 12 eurų (2 suaugusieji ir 1-4 nepilnamečiai vaikai)

Registracijos forma: https://bit.ly/4291D5n

KAZIO VARNELIO NAMAI-MUZIEJUS

12 val.

Kazio Varnelio namai-muziejus kviečia į vitražo gaminimo edukacinį užsiėmimą, kurio metu galėsite pasinerti į vitražo meno subtilybes. Turėsite galimybę savo rankomis sukurti unikalų meno kūrinį, kuris papuoš Jūsų namus ar pradžiugins artimąjį. Edukacinio užsiėmimo metu taip pat susipažinsite su šiuo metu vykstančia garsaus vitražisto Albino Elskaus paroda „Dangiškoji šviesa“.

Bilietai: https://bilietai-kvn.lnm.lt/lit/events/196

VILNIAUS GRAFIKOS MENO CENTRAS

13 val.

Pasivaikščiojimas po parodą „Mirusios knygos“ su parodos autore Arūne Tornau.

SAMUELIO BAKO MUZIEJUS

14 val.

„Sumenėti“ Samuelio Bako jaunystės laikų Paryžiuje ir Romoje kviečia Samuelio Bako muziejaus kuratorė menotyrininkė Ieva Šadzevičienė. Įsitraukite į jos vedamą ekskursiją po parodą „Samuelis Bakas. Paryžius ir Roma, 1956—1965“ / Eglė Ridikaitė „Atidengimai“.

Ekskursijos dalyviai kartu su kuratore aptars šias ir kitas parodos temas:

- kiek Paryžiaus ir Romos Samuelio Bako kūryboje;
- kuo šis kūrybos tarpsnis reikšmingas dailininkui;
- kodėl jis paliko Izraelį ir atvyko į Paryžių, kaip atsidūrė Romoje;
- kas sieja Baką ir Franciscą Goyą;
- kuo ypatingi Bako natiurmortai;
- kodėl parodoje rodomos Vilniaus Didžiosios sinagogos grindų atodangos, sukurtos Nacionalinės premijos laureatės Eglės Ridikaitės.

Būtina registracija: https://forms.gle/2XCPgg6uZ7Su3xQB7

AUDRIAUS GRAŽIO MENO GALERIJA

15 val.

Susitikimas su menininku Audriumi Gražiu. Remdamasis asmenine kūrybine patirtimi, Audrius Gražys apžvelgs abstrakcijos ir figūravimo žanrus tapyboje.

Lietuvos žydų kultūros ir tapatybės muziejaus arch.

VASARIO 2 D. (SEKMADIENIS)

AP GALERIJA

12 val.

Ekskursija po žymaus menininko Leonardo Gutausko (1938–2021) piešinių ir akvarelių parodą.

TAIKOMOSIOS DAILĖS IR DIZAINO MUZIEJUS

13 val.

Edukacinis užsiėmimas „Geležiniai vilkai ir vilkiukai“ parodoje „Geležinis Vilnius“. Paroda suskirstyta į tris temines dalis: dingusi geležis, užfiksuota fotografijose, nematoma geležis, esanti nepastebimuose viešųjų erdvių objektuose, ir įkvepianti geležis, kuri atsiskleidžia šiuolaikiniuose meno kūriniuose. Edukacinio užsiėmimo metu dalyviai, apžiūrėdami parodą su muziejaus gidu, susipažins su visomis teminėmis parodos dalimis, o vėliau sudalyvaus praktiniame užsiėmime ir jo metu susikurs geležinę segę, vaizduojančią geležinį vilką ar vilkus.

Užsiėmimo kaina: su SU-MENĖK lankstinuku – 3 Eur


RADVILŲ RŪMŲ DAILĖS MUZIEJUS

14 val.

Kūrybinės dirbtuvės šeimoms su įvairaus amžiaus vaikais parodoje „NSRD: informacija apie transformuotą situaciją“ su šokio terapijos specialiste Natalija Serova.

Ar esate patyrę parodą šokio žingsneliu? Šokio terapijos specialistė Natalija Serova siūlo latvių avangardinės muzikos ir vizualaus meno grupės NSRD (liet. „Neišjaustų jausmų restauravimo dirbtuvės“) kūrybą pažinti judant. Dirbtuvės suteiks erdvę improvizuotiems akių šokiams, kūrybiškai minčių ir jausmų raiškai.

Būtina išankstinė registracija: el. p. radvilos.edukacija@lndm.lt, tel. +37065958066

L.Gutauskas, Pažado žemė, akvarelės, Išvyka į gamtą pagal Sezaną, 2000 m - Vilma Janke

Next
Next

„SU-MENĖK“ autobusas-galerija